Slovenské sedmové karty 120 SVK 01
Kód: 120 SVK 01Podrobný popis
Obyčajné aj neobyčajné maľované sedmové karty na hranie a pobavenie so svojimi priateľmi a blízkymi. Ale pre tých, čo by chceli vedieť niečo viac o postavách a štýle spracovania ponúkame pár riadkov.
Na začiatku bol len nápad urobiť karty, ktoré by boli takým malým prierezom do našich dejín. Vytiahnuť na svetlo ľudí, ktorí nejakým spôsobom formovali túto krajinu. Časová línia nás vedie počínajúc 9. storočím, prechádzajúc stredovekom a končiac v 19. storočí. Je to akoby 1100 rokov nás...
Postavy kráľov, našich prvých vládcov, sú začiatkom našich písaných dejín. Ale akým začiatkom ! Hlaholika, ten dar nad iné vzácnejší a vieru v Boha, to nám priniesli najvzdelanejší muži tej doby, sv. Cyril a Metod. Mená aj po 1100 rokoch stále žijú v pamäti ľudí. Svätopluk, Mojmír, Pribina, Koceľ boli naši prví panovníci, kniežatá a králi. Do postáv horníkov sme vložili našu stredovekú šľachtu. Tu sa vynárajú známe postavy ozdobené purpurom či vzácnym rubínom, symbolizujúce bohatstvo a moc, po ktorej tak svorne túžili. Červené pery akoby čo to prezrádzali o povahe a charaktere vznešenej šľachtičnej.
Postavy dolníkov sú tiež ľudia vznešeného rodu, avšak takí, ktorí svojim človečenstvom prinášali niečo čo obohacovalo jednotlivcov, alebo spoločenstvo. Všetko zaujímavé mená a príbehy... Barónke Žofii Bošňákovej stačí aj 34 rokov života a už sa na ňu nezabudne. Zelená farba, ktorú sme zakomponovali do odevu dolníkov je tak znakom ich životnej sviežosti. Zaujímavo sme vyobrazili esá. Tie sú tak trochu zhutnením ľudského bytia. Zobrazujú štyri ročné obdobia, ktoré symbolizujú čas v živote človeka. Jar poukazuje na veselosť detstva, leto na krásu a sviežosť mladosti, jeseň prináša plody múdrosti a zrelosti a napokon zima znázorňuje obdobie človeka, ktorý si svieti cez horizont do večnosti. Obyčajné aj neobyčajné maľované sedmové karty na hranie sa Vám určite budú páčiť.
Dodatočné parametre
Kategória: | Karty |
---|---|
Mesto: | Blatnický hrad |
Typ: | sedmové karty, Slovenská sedma |